رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
  • کد خبر : ۲۰۵۰
  • مشاهده :1,467 views
News13490

بیانیه انصراف علی عابدینی از کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع مردم شهرستان اقلید

بنام یکتای هستی بخش مردم فهیم ،همیشه در صحنه و حماسه ساز  شهرستان اقلید اعتقاد راسخ  دارم،  شما مردم فهیم و بزرگ  در آستانه ی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همانند آحاد مردم ایران سربلند ، دغدغه ی انتخاب نماینده ای دارید که برآیند مطالبات و انتظارات بحق شما باشد و از طرفی جسارت […]

بنام یکتای هستی بخش
مردم فهیم ،همیشه در صحنه و حماسه ساز  شهرستان اقلید
اعتقاد راسخ  دارم،  شما مردم فهیم و بزرگ  در آستانه ی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همانند آحاد مردم ایران سربلند ، دغدغه ی انتخاب نماینده ای دارید که برآیند مطالبات و انتظارات بحق شما باشد و از طرفی جسارت و توانایی احقاق حقوق حوزه ی انتخابیه ،کل ملت ایران و تاثیر گذاری فعال در قوه مقننه را داشته باشد. از همین روی یکایک مردمی که نمی توانند نسبت به سرنوشت شهر و دیار خود بی تفاوت باشند،  در این ایام  اخبار و آرایش انتخابات پیش رو را با دقت رصد و پالایش می‌کنند. لیکن جوانان ،نوجوانان ، مردان و زنان با صافی تجارب خود ، سره از ناسره باز خواهند گرفت.دیر زمانی ست فعالان سیاسی و مدنی و جوانان پرشور و شعور شهرستان از سر مهر وصفا به کرات  هریک از زوایه نگاه خویش درخواست حضوراینجانب در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مطرح نمودند، در کمال ادب واحترام  و به حرمت پاسداشت محبت دوستان، درخواست اجابت شد .
اکنون و در آستانه  ورود به مرحله ی نهایی  انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی و پس از بررسی وضعیت حوزه انتخابیه و خلوت با خدای خود، ضمن اعلام انصراف ازرقابت در مرحله ی نهایی، بر خود لازم  دانستم در همین راستا، نکاتی را به استحضار مردم سرافراز برسانم:
الف)پیرو منویات مقام معظم رهبری در راستای انتخاب اصلح مکرر پیشنهاد مناظره کاندیدای محترم را مطرح کردم ولی متاسفانه مورد استقبال و اهتمام قرار نگرفت که اگر چنین میشد هم از حیف و میل و صرف هزینه های گزاف تبلیغاتی جلوگیری میشد و مبالغ مذکور در صورت تمایل کاندیدا در راستای اهداف سازمان های متولی کمک به اقشار آسیب پذیر همچون کمیته امداد و بهزیستی مصرف میگردید و هم نتیجه ی مناظره در مناطق مختلف شهرستان منجر به انتخاب اصلح و جلوگیری از سردر گمی مردم  و اتلاف وقت در انتخاب شایسته ترین می گردید.
ب) موفقیت و پیروزی کاندیداهای منتسب به جریان فکری و سیاسی اصلاح طلبان و یا حداقل حامیان دولت اعتدال ، مبحثی ست که در  حمایت و کمک به پیشبرد  آن خود را موظف می دانم. محرز است که  تعدد کاندیداها و انشقاق حیرت انگیز و بهت آور میان مدعیان به اصطلاح اصلاح طلبی با اصلاح طلبان ناب و اعتدالگرای شهرستان اقلید موجب پراکنش و متفرق شدن آراء مردم می شود. لذا در اقدامی خود خواسته و به منظور وحدت حداکثری، ابتدا به ساکن و قبل ازتبلیغات رسمی از گردونه ی رقابت خارج ،تا بتوانیم در صورت ضرورت از سایر دوستان هم باور نیز خواستار آن باشیم که ایثار پیشه کرده و به نفع کاندیدای حداقلی  که وفق نظرسنجی ها شانس موفقیت را دارا می باشد ؛ در جهت تجمیع آراء اصلاح طلبان و حامیان اعتدال از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف دهند. این گذشت وعدم اصرار بر “فقط من” به صورت اثباتی؛ در آینده نیز به وحدت و همدلی برای نیل به اهداف جریان اصلاحات کمک شایان ودر خور توجهی خواهد کرد.
ج) بدیهی است در این زمان، وارد عرصه رقابت نشدن ، به معنای کنار کشیدن از مسئولیت های اجتماعی و سیاسی در مقابل مردم  بزرگ همواره قدرشناس نیست و اینجانب همچنان به عنوان یک مدافع حقوق مردم و فعال سیاسی در پاسداری و دفاع از حقوق مردم زادگاهم وکشور عزیزم ایران هیچگونه کوتاهی نخواهم ورزید وبه ممارست سیاسی و تجربه اندوزی برای مشارکت فعال در عرصه های آتی خود را مهیا خواهم ساخت.
د) از محضرهمه دوستان ، جوانان خوش فکرو از اقشار و اصناف مختلف شهرستان اقلید که با انگیزه‌های خدمتی متفاوت، خواهان حضور حقیردر عرصه انتخابات بودند و با نظر لطف، احتمال خدمتگزاری بیشتری را برای اینجانب متصور بوده ومشفقانه اصرار بر حضور اینجانب داشتند؛ جداً  و از اعماق وجودم  پوزش می طلبم  که امکان اجابت درخواست آنان مقدورم نبود.
ه) یقینا اولی ترین طریق پیروزی در انتخابات پیش رو، گرد آمدن زیر بیرق اجماع ، اتحاد  وهمدلی سرحد واقلید  است. بدیهی است شرط توفیق برای وحدت  آن خواهد بود،  که داوری را به یک سازوکار همه‌‌نگر وانهیم.  مسئولیت این مهم در کلان کشور را  شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و در شهرستان کمیته مشورتی انتخابات اصلاح طلبان و همفکران سیاسی اصلاح طلب بر عهده دارند.
و)آسیب های هر دوره از انتخابات بعضا دروغ پردازی و تخریب رقیب به هرشیوه وبا هر اسم ورسم  ا ست. رقیب از جناح همفکر باشد یا غیرآن؛  تفاوتی نیست،  تخریب و اتهامات دروغ ، بدترین و غیر اخلاقی ترین اسلوب ممکنه در معادلات انتخاباتی است.  بالا بردن آستانه تحمل، پذیرش نقد منصفانه، احترام متقابل و پرهیز از تخریب و جبهه‌گیری، ضرورت یک رقابت سالم است که امید است مورد توجه همه کاندیداها  قرار گیرد.
ز) بارزترین دلیلی که مانع ورود در عرصه نهایی انتخابات از ناحیه اینجانب شد، رسالت خطیر و مسئولیت سنگین یک نماینده است که شاید  جسور تر از اینجانب در جمع کاندیدا برای تصدی این مسئولیت وجود داشته باشد . حضرت امام خمینی (ره)معمار کبیر انقلاب  درباب انتخاب نمایندگان به ملت ایران سفارش فرمودند : «سعی کنید مثل مرحوم مدرس را انتخاب کنید». او  منادی حق و عدالت و آزادی و استقلال بود، با هرگونه تبعیض ناروا و امتیازطلبیهای غیرقانونی شدیدا مخالفت می ورزید.
ح)اجتناب از کینه ورزی، قاطعیت و تدبیر، فصاحت و بلاغت، تیزبینی و دور اندیشی، اخلاص و تواضع، نظم و انضباط، قانونمداری، رسیدگی به محرومان و مستمندان، سعه ی صدر و حسن تدبیر، صداقت در رفتار و گفتار، تقوی و تدین و از همه مهمتر دنبال رضایت اربابان قدرت نبودن و اراده ای قوی برای دست رد زدن به رانت های نمایندگی از ویژگی های لازم برای یک نماینده مجلس است ؛ که بی تعارف خود را در برخی از این موارد  دارای ضعف دانسته و فعلا شایسته پوشیدن قبای نمایندگی و وکالت مردم نمی دانم.وشاید دیگران در این مصادیق برترند.
ط) خداوند متعال یکی از شاخص ترین صفات مؤمنان حقیقی را امانتداری و عمل به پیمانها می داند و می فرماید: «والذین هم لاماناتهم وعهدهم راعون »؛ «[مؤمنان راستین] کسانی هستند که به امانتها و پیمانهایشان وفادارند». در ایام تبلیغات انتخابات کاندیداها قول ها ،برنامه ها و وعده های زیادی به مردم می دهند که در واقع این قول ها و برنامه ها همان “پیمان” ی است که با مردم می بندند چنانچه به مجلس راه پیدا کنند چنین کنند و چنان!  و من ناتوان از عمل کردن به بسیاری از قول ها و وعده های انتخاباتی دروغین و عوامفریبانه! لذا ترجیحم این است که کاندیدا نباشم و فرصت را در اختیارکسانی  قرار دهم که بر پیمان شان با مردم استوارترند.آنچه باور من از قانون است نماینده به تنهایی نمی تواند برنامه داشته باشد (مگر در قالب یک حزب منسجم  ) بلکه باید قدرت تجزیه و تحلیل برنامه های اقتصادی ،اجتماعی،سیاسی و فرهنگی را داشته باشد.و هرگز جز دفاع از حقوق انان و انجام وظیفه ی نمایندگی قولی را نخواهم داد حتی اگر سبد رای من خالی تر از تهی باشد.
ی)طبق اصل ۶۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، نمایندگان مجلس باید در نخستین جلسه آن سوگندنامه ای را امضاء کنند که در بخشی از آن آمده است: «من در برابر قرآن مجید، به خدای قادر متعال سوگند یاد می کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می نمایم که پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم… » من نمی دانم صدها نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی چقدر به این سوگندی که روز اولِ هر دوره نمایندگی آن را امضاء و قرائت کرده اند پای بند بوده و عمل کرده اند ولی من خود را در شرایط فعلی کشور قادر به پای بند ماندن به این سوگند  نمی بینم ونگران از لغزش های احتمالی هستم که امیداست با توکل بر خدا وعبادت و تزکیه ی نفس بتوانم همواره در صراط مستقیم گام بردارم.
ک) حضرت امام خمینی (ره) می فرماید: «آن روزی که – خدای نخواسته – مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم.» و من برای چشم پوشی از رانت های نمایندگی که می تواند غرق در رفاه و ثروتم نماید و خوی کاخ نشینی را برمن غالب کند هنوز آماده نیستم.
با تمام وجود برای مردم شریف وپاک نهاد شهرستان اقلید سرفراز ، سربلندی وموفقیت روزافزون ،  از درگاه خداوندگارمتعال تمنا دارم و برای کاندیداهای محترم نیز موفقیت و پیروزی در رقابتی اخلاق مدارانه را آرزو می نمایم ودر پایان ازهمه  طرفداران ، همفکران ،همشهریان و تمام اقشار شهرستان  دعوت میکنم با حضور سبز خویش پای صندق های رای حماسه ای شگفت انگیزوبا شکوه تر از قبل خلق کرده و با انتخاب اصلح سدی مستحکم در برابر نفوذ ابرقدرت ها ایجاد نمایند.
خدمتگزارمردم شهرستان اقلید و داوطلب دوره ی دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی
علی عابدینی
۲۸/۱۱/۱۳۹۴

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه