رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
  • کد خبر : ۲۰۳۱
  • مشاهده :755 views
ImageThumbnailer.ashx

تریبون خود را برای ایجاد امید در کشور قرار دهید

نماز با شکوه جمعه این هفته۱۶بهمن ماه ۱۳۹۴ به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق طالبی امام جمعه شهرستان اقلید برگزار شد. حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهرستان اقلید در خطبه های نماز با شکوه عبادی سیاسی این هفته با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۵۷،کلید این پیروزی را وحدت و اراده […]

نماز با شکوه جمعه این هفته۱۶بهمن ماه ۱۳۹۴ به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق طالبی امام جمعه شهرستان اقلید برگزار شد.

حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهرستان اقلید در خطبه های نماز با شکوه عبادی سیاسی این هفته با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۵۷،کلید این پیروزی را وحدت و اراده ی راسخ مردم در سایه رهبری بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)اعلام کرد وافزود:از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به عنوان بی نظیر ترین اتفاق تاریخ میتوان نام برد.

امام جمعه شهرستان اقلید همچنین از مردم همیشه در صحنه خواست که در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه امسال هم مانند سایر راهپیمایی ها حضوری حماسی وچشمگیری داشته باشند وبا حضور خود وسردادن شعار های استکبار ستیزانه ی خود دشمنان اسلام وانقلاب را مایوس کنند.

امام‌جمعه اقلید با تأکید بر اینکه برخی از رجال، خود را ضایع نکنند گفت: در تضعیف نهاد مقدس شورای نگهبان نکوشید که شما خود نیز مشروعیت حضور در چند دوره در مجلس خبرگان و ریاست جمهوری را از این نهاد داشتید.
به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به دیدار ورزش‌کاران با مقام معظم رهبری، یاد و خاطره ۵ هزار شهید ورزش‌کار ایران را گرامی داشت و اظهار کرد: جایگاه باارزش و نقش‌آفرینی ورزش‌کاران در دفاع مقدس، مسابقات ورزشی، دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) و…قابل‌تقدیر است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بر لزوم وجود تفکر انقلابی صحیح و خالص حزب‌اللهی در شورای امنیت ملی و دبیرخانه این شورا تأکید کرد و بیان داشت: اگر جهت‌گیری‌های زاویه‌دار با انقلاب در دبیرخانه شورای امنیت ملی تأثیرگذار باشد نتیجه مطلوبی کسب نمی‌شود.
امام‌جمعه اقلید بابیان اینکه مدیریت جهادی در گرو همکاری جهادی است عنوان داشت: وجود روحیه انقلابی در تمام دستگاه‌های مدیریتی لازم است تا مدیریت جهادی تأثیر خود را از دست ندهد و طمع دشمنان بیشتر نشود.
طالبی با تبریک روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بیعت آنان با امام خمینی (ره) پیش از پیروزی انقلاب را مدال افتخاری برای آنان خواند که کمر طاغوت را شکست و سپس روز حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب را گرامی داشت و از تلاش‌های سربازان گمنام در حفظ امنیت کشور تقدیر کرد.
امام‌جمعه اقلید به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۵۷ و سقوط نظام شاهنشاهی اشاره و تصریح کرد: مذهب و فرهنگ اسلامی شاه‌کلید تحولات اجتماعی و بسیج مردم ایران در براندازی رژیم طاغوت زمان بوده که این انقلاب را به‌عنوان بی‌نظیرترین انقلاب جهانی ثبت کرده است.
خطیب جمعه اقلید بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران زیر چتر ولایت‌فقیه و با حضور گسترده مردم به پیروزی رسید و تاکنون حفظ شد بر لزوم حضور مؤثر ملت و مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال تأکید کرد و با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) عنوان داشت: دوام انقلاب درگرو حضور مردم، توکل به خداوند متعال و ساده‌زیستی مسئولان است.
طالبی در ادامه با تأکید بر اینکه برخی از رجال و سیاسیون کشور، خود و زحمات‌شان را ضایع نکنند خطاب به آنان بیان داشت: در تضعیف نهاد مقدسی مانند شورای نگهبان نکوشید که شما خود نیز مشروعیت حضور در چند دوره در مجلس خبرگان و ریاست جمهوری را از این نهاد داشتید.
وی با اشاره به سوءاستفاده دشمنان از سخنان بیان ‌شده گفت: چرا به‌جای اینکه از تریبون خود برای ایجاد امید و نشاط سیاسی استفاده کنید، شورای نگهبان را زیر سؤال می‌برید و دشمن را خوشحال می‌کنید.
امام‌جمعه اقلید با تأکید بر بصیرت‌افزایی در جامعه و هوشیاری مردم خاطرنشان کرد: دیگر شعار نه غزه، نه لبنان، جمهوری اسلامی و مرگ بر اصل ولایت‌فقیه و… و فتنه دیگر تکرار نخواهد شد پس حواس‌تان را جمع کنید.
طالبی به مذاکره ژنو برای صلح در سوریه اشاره کرد و افزود: دولت و ملت سوریه باید هوشیار باشند که تروریست‌ها و آمریکایی‌ها اکنون که در آستانه سقوط قرار گرفتند به دنبال فرصت برای فراهم کردن زمینه تجهیز دوباره هستند.
امام‌جمعه اقلید تأکید کرد: سرنوشت سوریه به دست ملت آن است و هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی سایر کشورها را ندارد.
طالبی در پایان سخنان خود با تأکید بر لزوم جدیت و روحیه حماسی و انقلابی وزارت امور خارجه ایران، نفی هرگونه تصمیم‌گیری در مورد ملت سوریه بدون نظر خودشان و گوش‌زد کردن این اصل به آمریکا و… را خواستار شد.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه