رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
  • کد خبر : ۲۰۲۹
  • مشاهده :964 views

هشتمین شهرک صنعتی اقلید در سده به بهره‌برداری رسید

هشتمین شهرک صنعتی اقلید با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۴۹ هکتار در سده به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، عصر امروز هشتمین شهرک صنعتی اقلید با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۴۹ هکتار و با حضور معاون عمرانی استاندار فارس، مدیرعامل […]

هشتمین شهرک صنعتی اقلید با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۴۹ هکتار در سده به بهره‌برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، عصر امروز هشتمین شهرک صنعتی اقلید با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۴۹ هکتار و با حضور معاون عمرانی استاندار فارس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی این استان، نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر مسئولان شهرستانی در سده به بهره‌برداری رسید.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اقلید در حاشیه برگزاری آیین گشایش این شهرک صنعتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه وجود شهرک‌های صنعتی نقش مهمی در ایجاد اشتغال، تعادل اقتصادی و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه مناطق دارد اظهار داشت: توسعه و متمرکزشان تولیدات صنعتی از مهم‌ترین اهداف ایجاد این شهرک‌هاست.
علیرضا قادری با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی از وجود هشت شهرک صنعتی در اقلید خبر داد و بابیان اینکه زیرساخت‌های اولیه در شهرک صنعتی سده (آب، برق، گاز و…) ایجاد شده است از اعتبار یک میلیارد تومانی این پروژه سخن گفت.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اقلید با اشاره به اینکه این شهرک صنعتی در مساحت ۴۹ هکتاری دارای سند ثبتی و با تخفیف ۱۰ درصدی آماده واگذاری زمین به صنعت‌گران است تصریح کرد: در مرحله نخست تنها ۱۵ درصد قیمت زمین این شهرک صنعتی از متقاضیان گرفته می‌شود و باقی‌مانده این مبلغ پس از یک سال تنفس به صورت اقساط ۳۶ ماهه دریافت خواهد شد.
قادری در پایان سخنان خود با تأکید بر لزوم پیشرفت و توسعه صنعتی و تولیدی کشور به مشکل خشک‌سالی اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه شغل اصلی مردم اقلید کشاورزی و دام‌پروری است خشک‌سالی مشکلات بسیاری در اشتغال، اقتصاد و معیشت آنان به وجود آورده است که این اصل لزوم توسعه صنعتی شهرستان را بیشتر می‌کند.
به گزارش فارس، شهرک صنعتی سده اقلید در فازهای مشخص‌شده غذایی، صنایع الکترونیک، نساجی، خوراک دام، صنایع کوچک بدون آلودگی، سلولزی، فلزی، شیمیایی و صنایع بازیافت و… آماده واگذاری زمین به متقاضیان و سرمایه‌گذاران است.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه