رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
  • کد خبر : ۲۰۲۱
  • مشاهده :806 views
کهگیلویه و بویراحمد، سید موسی خادمی

پروژه راه آهن “یاسوج به اقلید” در دست اجراست

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن پروژه راه‌آهن یاسوج به اقلید خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سید موسی خادمی در خبرنگاران گفت: این پروژه هم‌اکنون با وجود سختی کار در دست اجراست و چند کیلومتر کار زیرسازی انجام شده است. وی افزود: به دنبال روش‌های جدید تامین […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن پروژه راه‌آهن یاسوج به اقلید خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سید موسی خادمی در خبرنگاران گفت: این پروژه هم‌اکنون با وجود سختی کار در دست اجراست و چند کیلومتر کار زیرسازی انجام شده است.
وی افزود: به دنبال روش‌های جدید تامین مالی برای این پروژه مهم هستیم.
خادمی همچنین توسعه فرودگاه یاسوج را از دیگر اقدامات عنوان و اظهار کرد: فرودگاه یاسوج یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های استان است که با مشکل کوتاه بودن باند پرواز مواجه بود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون کار تطویل باند شروع شده و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
خادمی اعتبار این پروژه را ۲۲ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: باند فرودگاه از ۲۶۰۰ متر به ۳۲۰۰ متر افزایش می یابد.
وی ادامه داد: با افزایش طول باند فرودگاه یاسوج، هواپیماهای جت هم می‌توانند در این فرودگاه نشست و برخاست کنند و به طور قطع پروازهای روزانه فرودگاه افزایش می‌یابد.استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اصلاح دکل‌های استادیوم ۱۵ هزار نفری یاسوج که در مسیر پرواز قرار داشت، خبر داد.
خادمی عنوان کرد: پروازهای فرودگاه یاسوج طی سال جاری رشد ۳۰۰ درصدی مسافر داشته است. در گچساران هم تعداد پروازها افزایش یافته است.
وی از اتمام پروژه هایی در بخش کشاورزی خبرداد و بیان کرد: این پروژه ها از سال ۸۴ تاکنون معطل مانده بودند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از این پروژه ها را آبرسانی به دشت امام زاده جعفر و ماهور باشت عنوان و اضافه کرد: این پروژه از سال ۸۲ مانده بود که اکنون آماده بهره برداری است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه