رفتن به بالا
  • جمعه - ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۸
  • کد خبر : ۲۰۰۵
  • مشاهده :877 views
IMAGE635317808628067628

پیش‌بینی ۷۹ شعبه اخذ رأی در اقلید

فرماندار اقلید از پیش‌بینی ۷۹ شعبه اخذ رأی در این حوزه انتخابیه و همکاری یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، صادق کریمی عصر امروز در یک نشست خبری با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم […]

فرماندار اقلید از پیش‌بینی ۷۹ شعبه اخذ رأی در این حوزه انتخابیه و همکاری یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، صادق کریمی عصر امروز در یک نشست خبری با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه امسال، بر لزوم فراهم شدن مقدمات نحوه برگزاری و امنیت حوزه انتخابیه تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی و بر اساس جدول زمان‌بندی تعریف‌شده در شهرستان‌ها برای برگزاری انتخابات، فرماندار ملزم به تعیین اعضای هیئت اجرایی است که در راستای این وظایف هیئت‌های اجرایی انتخابات در اقلید معرفی شدند.
صادق کریمی با اشاره به مهلت قانونی ثبت‌نام از کاندیداها از ۲۸ آذرماه تا چهارم دی‌ماه امسال، از نام‌نویسی ۱۹ داوطلب شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اقلید خبر داد.
وی بابیان اینکه تاکنون برنامه‌های انتخاباتی در اقلید بر اساس جدول زمان‌بندی به‌خوبی اجرا شد به تعیین شعبه‌ها، انتخاب نیروهای حاضر در شعب اخذ رأی و بازرسان و مأموران حفاظت از رأی، اجرای کارهای زیربنایی و… اشاره کرد و گفت: رصد و بازدید از محل اخذ رأی ازنظر دسترسی آسان و سریع مردم و امنیت آن، تشکیل جلسات متعدد با دادستان، ثبت‌احوال، بخشداران و کارشناسان انتخابات و IT، انجام مانور انتخاباتی و هماهنگی با ادارات شهرستانی برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم انتخاباتی، برگزاری جلسه توجیهی با هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه و بخش‌های تابعه و کارشناسان انتخابات فرمانداری، توزیع کتابچه قانون، تکالیف و حقوق نامزدها بین داوطلبان ثبت‌نام‌شده و… از جمله عملکردهای فرمانداری این شهرستان بوده است.
کریمی به پیش‌بینی ۷۹ شعبه اخذ رأی در اقلید اشاره کرد و بیان داشت: این شعب شامل ۳۱ شعبه در شهر اقلید، ۱۰ شعبه در بخش مرکزی، ۲۰ شعبه در بخش سده و ۱۸ شعبه در بخش حسن‌آباد این شهرستان است.
فرماندار اقلید در پایان سخنان خود با تأکید بر قانون‌مداری و لزوم صیانت و حفاظت از آرای مردم به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی‌بر اینکه «هر برگ رأی مردم خاری بر چشم دشمن است» تصریح کرد: رأی مردم حق‌الناس است از این‌ رو مسئولان و متصدیان اجرایی انتخابات باید تمام تلاش خود را در حفظ این امانت به‌کار گیرند.
کریمی بابیان اینکه مسئولان خدمتگزاران مردم هستند بر احترام به‌حق مردم در انتخاب نماینده خود و نیز حقوق مشخص کاندیداها تأکید کرد و حضور پرشور و تأثیرگذار مردم و مسئولان در انتخابات هفتم اسفندماه امسال را خواستار شد و گفت: مشارکت مردم در انتخابات موجب ناکامی و یأس دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب اسلامی ایران خواهد شد.
فرماندار اقلید دهه‌فجر را تجلی قدرت، وحدت و اقتدار ایران خواند و با بزرگ‌داشت سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: این ایام مبارک فرصت مناسبی برای اتحاد بیشتر و ایجاد نشاط ملی به‌منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه