رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۴
  • کد خبر : ۱۹۶۵
  • مشاهده :844 views
400_IMG_6563

لزوم توجه ویژه مسئولان به مشکلات هنرستان‌ها

مدیر آموزش‌وپرورش اقلید با اشاره به نقش هنرستان‌ها در مهارت‌آموزی و تأثیر آن در اشتغال کشور بر لزوم توجه و مساعدت ویژه مسئولان در راستای حل مسائل و مشکلات هنرستان‌ها تأکید کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، مجید مسعودی عصر امروز در جلسه قطبی کارشناسان و مدیران هنرستان‌های شمال فارس که با حضور رئیس […]

مدیر آموزش‌وپرورش اقلید با اشاره به نقش هنرستان‌ها در مهارت‌آموزی و تأثیر آن در اشتغال کشور بر لزوم توجه و مساعدت ویژه مسئولان در راستای حل مسائل و مشکلات هنرستان‌ها تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، مجید مسعودی عصر امروز در جلسه قطبی کارشناسان و مدیران هنرستان‌های شمال فارس که با حضور رئیس و کارشناسان فنی و حرفه‌ای و کاردانش اداره کل آموزش‌وپرورش فارس و مدیران و کارشناسان فنی و حرفه‌ای و کاردانش اقلید، آباده، سده، خرمبید، بیانات، مشهد مرغاب و آباده طشک در سالن فرهنگی تربیتی شهید کوثری اقلید برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت و با تأکید بر لزوم هم‌اندیشی و تبادل افکار در جلسات و همایش‌های برگزارشده اظهار داشت: بررسی و بیان مشکلات و مسائل موجود پیرامون موضوع جلسه و ارائه راهکار علمی و عملی باهدف رفع مشکلات و اقدام مؤثر لازم و ضروری است.
وی بابیان اینکه حدود ۸۰ درصد از مشاغل موجود در ایران ریشه در فنی و حرفه‌ای و کاردانش دارند به اهمیت گسترش رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش به‌عنوان اصلی‌ترین رمز حل مشکل اشتغال کشور اشاره و بیان کرد: با توجه به مسائل روز یکی از مهم‌ترین نیاز کشور در ایجاد و حفظ اشتغال پایدار، مهارت‌آموزی است که هنرستان‌ها نقش تأثیرگذاری در این راستا دارند.
مسعودی از وجود مشکلات بسیار در هنرستان‌ها و لزوم مساعدت بیشتر مسئولان و همکاری و حمایت بهتر و مؤثرتر آنان از این مراکز سخن گفت و عنوان داشت: مشکلات فردی و خانوادگی هنرآموزان هنرستان‌ها از مهم‌ترین مسائلی است که نیاز به همفکری و مساعدت جدی مسئولان دارد تا با راهکاری اساسی، وقت موجود صرف مهارت‌آموزی آنان شود.
مدیر آموزش‌وپرورش اقلید در ادامه بر لزوم نگاه ویژه به هنرستان‌ها در اختصاص اعتبار لازم برای تأمین و تکمیل تجهیزات و امکانات موردنیاز برای استفاده هنرآموزان و کسب نتیجه مطلوب در مهارت‌آموزی تأکید و تصریح کرد: ترغیب دانش‌آموزان برای مهارت‌آموزی و بهره‌گیری از فضای هنرستان‌ها توسط مدیران مدارس لازم است.
وی خاطرنشان کرد: ذهنیت دانش‌آموزان و خانواده‌ها در مورد هنرستان‌ها مطلوب نیست و تصور عمومی بر این است که تنها دانش‌آموزان ناموفق تحصیلی در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند اما با نگاه به کشورهای توسعه‌یافته می‌توان دید که دانش‌آموزان باهوش و موفق آن کشورها روانه هنرستان‌ها می‌شوند ازاین‌رو هدایت دانش‌آموزان به سمت هنرستان‌ها باید از برنامه‌های اصلی مدارس و مدیران و کارشناسان باشد.
مسعودی در پایان سخنان خود با تقدیر از زحمات مدیران و کارشناسان هنرستان‌های اقلید در کسب موفقیت‌ها و عملکرد مناسب آنان، به مشکل موجود در زمینه فضای آموزشی هنرستان‌ها اشاره کرد و بیان داشت: توجه به نما و طراحی ساختمان‌ها و تأمین و تجهیز فضای آموزشی هنرستان‌ها می‌تواند نقش بسزایی در جذب هنرآموزان داشته باشد.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه