رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۴
  • کد خبر : ۱۱۴۸
  • مشاهده :1,307 views
۸۱۷۸۸۲۹۸-۷۰۲۱۳۲۹۷

درخواست غیر قانونی از بانک، راز قتل مرد سرمایه گذار را فاش کرد

کرج -ایرنا – رییس پلیس کرج گفت: فردی که پس از سرقت کارت های عابر بانک یک تاجر و به قتل رساندن وی قصد داشت تا با رشوه دادن به کارکنان بانک موجودی حساب مقتول را خالی کند، در کرج دستگیر شد. سرهنگ سید حسین سید حقیقی روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگارایرنا، افزود: […]

کرج -ایرنا – رییس پلیس کرج گفت: فردی که پس از سرقت کارت های عابر بانک یک تاجر و به قتل رساندن وی قصد داشت تا با رشوه دادن به کارکنان بانک موجودی حساب مقتول را خالی کند، در کرج دستگیر شد.

سرهنگ سید حسین سید حقیقی روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگارایرنا، افزود: دهم مهر ماه سال جاری درتماسی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر کشف جنازه مردی ۳۸ ساله در باغستان کرج، منطقه کوهستانی آتشگاه موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی گفت: ماموران کلانتری ۱۹ باغستان به سرعت به آدرس مورد نظر مراجعه کردند که در ابتدا اثری از جسد ندیدند، اما پس از حدود یک ساعت گشت زنی در منطقه، جسد مرد جوانی را که از ناحیه پهلو، سینه، گردن و صورت مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته بود را در دره ای به عمق ۱۰۰ متری یافتند و با توجه به اینکه هیچگونه مدارکی که دال بر احراز هویت وی باشد، همراه جسد مکشوفه نبود جسد جهت شناسایی هویت به سردخانه منتقل شد.
سید حقیقی افزود: دو روز از ماجرا می گذشت که ماموران کلانتری ۱۷ مهر ویلا فرد ناشناسی را به اتهام جعل و کلاهبرداری در منطقه هفت تیر کرج دستگیر کردند.
وی گفت: ماجرا از این قرار بود که مردی مجهول الهویه در تاریخ ۱۲ مهر ماه سال جاری با مراجعه به یکی از شعب بانک های کرج با در دست داشتن چند کارت عابر بانک که همگی به نام فردی به هویت ‘م’ بود، از کارکنان بانک می خواهد تا در قبال دریافت رشوه ۳۰۰ میلیون ریالی رمز عابر بانک ها را در اختیار وی قرار دهند.
سید حقیقی خاطرنشان کرد : پس از تماس کارکنان بانک با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اعلام یک فقره جعل و کلاهبرداری از سوی فردی ناشناس، ماموران کلانتری ۱۷ مهرویلا به بانک مورد نظر مراجعه و نامبرده را جهت تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل کردند.
وی افزود : متهم در بازجویی های ماموران ابتدا منکر هرگونه جرم شد اما در بازجویی های تکمیلی به جرم خود اعتراف و اظهار داشت که کارت های عابر بانک را پیدا کرده و اطلاعی از صاحب کارت ها ندارد.
وی اظهارکرد: با توجه به اظهارات ضد و نقیض متهم موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت و فرد دستگیر شده به قتل صاحب کارت ها اعتراف کرد و گفت که یک هفته پیش متوجه سایتی شده که در آن صاحب یک شرکت سرمایه گذاری از استان های جنوبی کشور اقدام به تبلیغ و درخواست مشارکت در این زمینه کرده بود.
سید حقیقی خاطرنشان کرد: متهم در مواجهه با تبلیغات مذکور این فکر شیطانی در ذهنش خطور کرد تا با کشاندن مقتول به کرج و به قتل رساندن وی، دارایی او را به سرقت ببرد.
متهم در ادامه در چندین بار تماس تلفنی با فرد مذکور وی را متقاعد می کند که با سفر به شهرستان کرج در پروژه ساخت یک واحد تجاری با وی شریک شود.
فرمانده انتظامی شهرستان کرج در پایان گفت : پس از حضور مقتول در کرج و پس از آشنایی مقدماتی با وی و اطمینان از به همراه داشتن مبالغ هنگفتی وجه نقد، او را با ترفند خاصی به منطقه آتشگاه باغستان کشانده و پس از وارد کردن ۶ ضربه چاقو به نقاط حساس بدن وی او را به قتل می رساند و کارت های عابر بانک مقتول را جهت برداشت موجودی به بانک مورد نظر برده اما فبل از برداشت هر گونه وجهی از سوی ماموران دستگیر می شود.
متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه