رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۴:۱۱
  • کد خبر : ۱۱۴۵
  • مشاهده :1,433 views
bokhara_15258

عنایت اله بخارایی

آقای عنایت اله بخارایی، پیشکسوت رشته تیراندازی جانبازان و معلولین است که سالها برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کرده است. وی متولد سال ۱۳۴۲در استان فارس شهرستان اقلید است و سال ۶۳ در جریان جنگ تحمیلی بر اثر اصابت ترکش به نخاع به درجه رفیع جانبازی نائل آمد. آقای بخارایی در خصوص روی آوردنش به […]

آقای عنایت اله بخارایی، پیشکسوت رشته تیراندازی جانبازان و معلولین است که سالها برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کرده است.

وی متولد سال ۱۳۴۲در استان فارس شهرستان اقلید است و سال ۶۳ در جریان جنگ تحمیلی بر اثر اصابت ترکش به نخاع به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

آقای بخارایی در خصوص روی آوردنش به ورزش می گوید: پس از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت، فعالیت های ورزشی ام را در رشته بسکتبال با ویلچر آغاز کردم که به دلیل مناسب نبودن شرایط جسمی ام برای این رشته، در تیراندازی فعال شدم.

وی در ادامه افزود: مدت زمان کمی از شروع فعالیتم در رشته تیراندازی نمی گذشت که موفق شدم در جریان مسابقات قهرمانی کشور به مقام اول دست پیدا کنم و پس از آن طی سالهی ۶۵ تا ۶۸ به صورت مرتب در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ های باشگاهی شرکت کردم و مقام های خوبی نیز بدست می آوردم.

دارنده مدال طلای پارالمپیک آتلانتا در مورد پیوستنش به تیم ملی گفت: سال ۷۲ به عضویت تیم ملی درآمدم و در اولین حضورم در مسابقات برون مرزی که در استوک مندویل انگلستان برگزار شد موفق به کسب نشان طلا و نقره شدم.

پیشکسوت ارزنده تیم ملی تیراندازی سایر افتخار آفرینی هایش در عرصه های بین المللی را اینگونه معرفی می کند: در طول دوران ورزش حرفه ای موفق به کسب عناوین گوناگونی از مسابقات جهانی از جمله مسابقات جهانی اتریش، مسابقات مجروحان جنگی جهان، جام جهانی اسپانیا، مسابقات بین قاره ای و جام آزاد اروپا در دانمارک شدم و افتخار شرکت در سه دوره مسابقات پارالمپیک آتلانتا، سیدنی و آتن را نیز دارم.

وی افزود: در مسابقات پارالمپیک آتلانتا توانستم ضمن کسب مدال طلا، رکورد جهان را نیز جابه جا کنم و در مسابقات پارالمپیک سیدنی در سال ۲۰۰۰ نیز مجددا به نشان طلا دست یافتم.

آقای بخارایی که در پارالمپیک آتن پرچم دار کاروان ایران بود خاطر نشان کرد: خوشحالم که توانستم در طول دوران ورزش قهرمانی ام در سه دوره پارالمپیک شرکت کنم که متاسفانه در پارالمپیک آتن به دلیل آسیب دیدگی موفق به کسب نشان نشدم.

دارنده عناوین مختلف جهانی تصریح کرد: ورزش دریچه های جدیدی را به روی من باز کرد و در تمام ابعاد زندگی من نقش آفرین بود، با ورزش آرامش وصف ناپذیری به دست آوردم و از نظر روحی نیز بسیار برایم موثر بود.

وی با ذکر خاطره ای از اولین حضور در مسابقات پارالمپیک می گوید: در پارالمپیک آتلانتا، یک شب پیش از مسابقات در نماز جماعت شرکت کردم و همان جا از خدا خواستم که کمک کند بتوانم فردا یک نشان خوش رنگ بدست بیاورم، این آرزوی من در حالی بود که در آن شرایط امید زیادی به کسب مدال در رشته تیراندازی وجود نداشت و مربی ما نیز به دلیل به وجود آمدن مشکل در ویزا موفق نشد با ما سفر کند، پس از آن توسل و درخواستی که از خداوند داشتم، در مسابقات شرکت کردم و نه تنها توانستم مدال کسب کنم، بلکه توانستم رکورد جهان را نیز جابجا کنم.

آقای بخارایی هم اکنون ساکن شهر اقلید در استان فارس است و آرزو دارد با فراهم شدن شرایط و امکانات در محل زندگی خود، در کسوت مربی گری تجربیات بدست آمده در طول این دوران را در اختیار ورزشکاران جوان و علاقه مند قرار دهد.

 

برای اقای بخارایی عزیز ارزوی سلامت داریم هر جا که هست

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه