رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - ۰۳:۵۴
  • کد خبر : ۱۱۲۸
  • مشاهده :1,223 views
۱۸

چشمه محمد رسول اله

چشمه زیبای محمد رسول الله یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرستان اقلید در استان فارس می‌باشد از زیر یک تپه سنگی، آب زلالی می‌جوشدکه تفرجگاه محمد رسول الله راپدید آورده‌است. چشمه رسول الله در گذشته رودخانه شکاب نامیده می شد و طی ۱۰۰ سال گذشته به چشمه محمد رسول الله (ص) مشهور گشته است همچنین وجود چشمه […]

چشمه زیبای محمد رسول الله یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرستان اقلید در استان فارس می‌باشد

از زیر یک تپه سنگی، آب زلالی می‌جوشدکه تفرجگاه محمد رسول الله راپدید آورده‌است. چشمه رسول الله در گذشته رودخانه شکاب نامیده می شد و طی ۱۰۰ سال گذشته به چشمه محمد رسول الله (ص) مشهور گشته است همچنین وجود چشمه سارهای چال باباشاه و کَشکوک بر زیبایی این منطقه افزوده است و در حال حاضر آب این چشمه در زمین‌های کشاورزی  به مصرف می‌رسد. این منطقه برای فصل بهار و تابستان و بیشتر برای پایان شهریور ماه و نیمۀ نخست مهر ماه مناسب است. بر بلندای این تفرجگاه سنگ دُل دُل قرار دارد که نوعی نیایشگاه بوده‌است.
این چشمه در ضلع جنوب غربی شهر اقلید در استان فارس و در مجاورت مزارع این شهر واقع شده است. از این چشمه برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و تغذیه حوضچه‌های پرورش ماهی که در کنار این چشمه احداث شده‌اند، استفاده می‌شود. از آنجا که مردم این منطقه اعتقاد خاصی به این چشمه دارند، شهرداری اقلید به علت اهمیت این منطقه و رفاه حال مسافران و گردشگران این مکان را به منظور احداث تفرجگاه، بهسازی نموده است. و به همین خاطر ۶۰ هکتار از  زمین های اطراف آن خریداری و بهسازی شده است.

در حال حاضر بزرگترین مجموعه تفریحی شمال فارس در کنار این چشمه واقع شده است و همه روزه بخصوص در فصول بهار و تابستان گردشگران زیادی جهت تفریح به این منطقه می آیند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه